IRJP: Spotkanie pracowników Instytutu z ministrą Barbarą Nowacką
NOWOŚCI W INSTYTUCIEPolska    2024-07-01

Spotkanie pracowników Instytutu z ministrą Barbarą Nowacką

W piątek 28 czerwca w Instytucie Rozwoju Języka Polskiego gościła delegacja Ministerstwa Edukacji Narodowej, której przewodniczyła ministra Barbara Nowacka. Instytut jest jednostką nadzorowaną przez MEN, stąd wizyta miała charakter gospodarski i stworzyła doskonałą okazję do rozmowy z wszystkimi pracownikami.

W delegacji MEN znaleźli się również: dyrektor generalny Robert Bartold, szefowa gabinetu politycznego minister Nowackiej Ada Guźniczak oraz reprezentantki Departamentu Komunikacji.

Podczas spotkania omówiono kwestie organizacyjne naszej jednostki, która jest najmłodszą i stosunkowo najmniejszą spośród wszystkich, będących w nadzorze MEN, ale której znaczenie i powierzone zadania są wyjątkowo ważne. Tak, jak istotna dla Ministerstwa jest rola edukacji językowej wśród Polonii i Polaków za granicą.

Ministra Nowacka zapewniła pracowników Instytutu, że dostrzega ich wytężoną pracę i żywo interesuje się wyzwaniami, przed jakimi stoimy. Zapewniła o otwartości na rozmowę i zwróciła się z bezpośrednią prośbą o sugestie zmian w przepisach, które mogłyby usprawnić realizację zadań ustawowych Instytutu.
NOWOŚCI W INSTYTUCIE - ARCHIWUM
PORTAL IRJP WYŚWIETLONO 1497984 RAZY×