IRJP: Polonijne Centrum Edukacyjne LITERKA o Instytutcie Rozwoju Języka Polskiego
NOWOŚCI W INSTYTUCIEWielka Brytania    2024-01-25

Polonijne Centrum Edukacyjne LITERKA o Instytutcie Rozwoju Języka Polskiego

Polonijne Centrum Edukacyjne LITERKA przesłało do wiadomości IRJP list skierowany do Minister Edukacji Narodowej RP Barbary Nowackiej. Publikujemy jego treść.


Szanowna Pani Ministro

Jako Dyrektor Polonijnego Centrum Edukacyjnego Literka w Wielkiej Brytanii pragnę przekazać nasze najserdeczniejsze podziękowania za nieocenione wsparcie, które szkoły z całego świata współpracujące z naszą organizacją otrzymały od Instytutu Rozwoju Języka Polskiego im. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w minionym roku.

Wiele z tych szkół nigdy wcześniej nie doświadczyło realnej pomocy w funkcjonowaniu swoich placówek, a ostatni rok był kluczowy dla ich rozkwitu. To partnerstwo przyczynia się do rozwoju edukacji polonijnej, a także umacnia więzi między polskimi szkołami a instytucjami wspierającymi, takimi jak IRJP.

Osobiście wzięliśmy udział w I Światowego Kongresu Edukacji i Nauki Polskiej za Granicą w Warszawie, w którym wzięło udział 500 gości z 41 krajów. Udział w tym doniosłym wydarzeniu pozwolił nam nawiązać kontakty z przedstawicielami szkół i organizacji polonijnych na całym świecie, wymienić się doświadczeniami i rozpocząć współpracę z innymi przedstawicielami polonijnymi.

Nasza organizacja skupia się na wsparciu metodycznym nauczycieli z całego świata, zapewniamy nowoczesne materiały dydaktyczne oraz szkolenia i warsztaty kadry nauczycielskiej dlatego z nadzieją patrzymy w przyszłość, licząc na dalszą owocną współpracę z Instytutem Rozwoju Języka Polskiego oraz Dyrektorem, Profesorem Jackiem Gołębiowskim.

Naszym wspólnym celem jest dalsze promowanie języka i kultury polskiej za granicą, a także rozwijanie misji edukacyjnej wśród polonijnej społeczności na całym świecie.


Z wyrazami największego szacunku,
Ewa Dryzner
Polonijne Centrum Edukacyjne LITERKA

DOSTĘPNOŚĆ CYFROWA

POSŁUCHAJ TEKSTU ZAMIESZCZONEGO NA STRONIE / CZYTA SYNTEZATOR MOWY
NOWOŚCI W INSTYTUCIE - ARCHIWUM
PORTAL IRJP WYŚWIETLONO 1467834 RAZY×