IRJP:
DYREKCJA INSTYTUTU  INSTYTUT   DOKUMENTY   DYREKCJA   RADA INSTYTUTU   PATRON   KOMUNIKATY   KONKURSY I NABORY   KONTAKTDYREKTOR
dr Urszula Starakiewicz-Krawczyk

Urszula Starakiewicz-Krawczyk została powołana na stanowisko dyrektora Instytutu Rozwoju Języka Polskiego im. świętego Maksymiliana Marii Kolbego przez Barbarę Nowacką, ministrę Edukacji Narodowej, w dn. 15 lutego 2024 roku.

Jest doktorem nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu. Przez 10 lat była wykładowcą akademickim na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. W tym czasie wypromowała kilkudziesięciu magistrów i licencjatów.

Ma bogate doświadczenie w tworzeniu startupów technologicznych i zarządzaniu nimi, pracowała także przy finansowaniu nowatorskich przedsięwzięć po stronie venture capitals, prowadziła akcelerator biznesowy.

Zamężna, ma trójkę dzieci, dwie sześcioletnie bliźniaczki i nastoletniego syna. Kocha sport na łonie natury, w szczególności narciarstwo i wspinaczkę.

ZASTĘPCA DYREKTORA
Marcin Górski

Absolwent Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim, na którym ukończył specjalizację „Marketing Polityczny”. Studiował również na włoskim Uniwersytecie w Bolonii w ramach stypendium Erasmusa.

Przez blisko 15 lat związany zawodowo z administracją publiczną. W latach 2011-2016 pełnił funkcję Wicekonsula w Wydziale Konsularnym Ambasady RP w Rzymie.

Od 2017 do 2024 r. pracował jako Główny Specjalista w strukturach Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Dnia 16 maja 2024 r. powołany przez Dyrektor Urszulę Starakiewicz-Krawczyk na stanowisko Zastępcy Dyrektora Instytutu Rozwoju Języka Polskie im. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego.


PORTAL IRJP WYŚWIETLONO 1434015 RAZY×