IRJP: Spotkanie ministry Joanny Muchy z pracownikami Instytutu
NOWOŚCI W INSTYTUCIEPolska    2024-03-04

Spotkanie ministry Joanny Muchy z pracownikami Instytutu

Joanna Mucha, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej spotkała się z dyrekcją i pracownikami Instytutu Rozwoju Języka Polskiego im. świętego Maksymiliana Marii Kolbego.

Podczas wizyty ministra Joanna Mucha omówiła z Urszulą Starakiewicz-Krawczyk, powołaną 16 lutego 2024 r. dyrektor Instytutu, dotychczasowe prace związane z rozliczaniem zeszłorocznych zadań ustawowych Instytutu, a przede wszystkim prowadzone intensywnie działania, zmierzające do jak najszybszego uruchomienia środków, celem wsparcia edukacji polonijnej za granicą w 2024 roku.

- Właściwe wsparcie oświaty polonijnej to jeden z priorytetów Ministerstwa Edukacji Narodowej - zapewnia Joanna Mucha. - Instytut Rozwoju Języka Polskiego to instytucja ważna i potrzebna. Najważniejsi są jednak przedstawiciele Polonii i Polaków za granicą. Nie zawsze, przy okazji realizacji wsparcia, w odpowiedni sposób informowano o zaangażowaniu środków budżetowych państwa polskiego. Tym bardzie zależy nam na budowaniu tej świadomości i bliskich kontaktów z naszymi rodakami za granicą.

- W Instytucie równolegle trwają prace związane z uszczegółowieniem planu działalności na bieżący rok oraz niezbędnym rozliczeniem roku poprzedniego - tłumaczy Urszula Starakiewicz Krawczyk. - Liczę, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni przedstawimy ministerstwu odpowiednie pomysły i sposoby ich realizacji, a ogłoszenie konkursów będzie możliwe już w przyszłym miesiącu. Wiem, że Polonia i Polacy za granicą czekają na szczegóły dotyczące wsparcia ich tegorocznej działalności oświatowej. Pracujemy nad tym bardzo intensywnie, a o postępach będziemy informować na bieżąco.

NOWOŚCI W INSTYTUCIE - ARCHIWUM
PORTAL IRJP WYŚWIETLONO 1398418 RAZY×