IRJP: Rozliczenia wsparcia szkół polskich za granicą w 2023 r.
NOWOŚCI W INSTYTUCIEPolska    2024-03-21

Rozliczenia wsparcia szkół polskich za granicą w 2023 r.

Dofinansowanie szkół polonijnych i polskich za granicą w 2024 r., wynikające z zeszłorocznych umów Instytutu Kolbego z operatorami, będzie kontynuowane. – Warunkiem jest przede wszystkim prawidłowe rozliczenie projektów za 2023 r. – tłumaczy dr Urszula Starakiewicz-Krawczyk, dyrektor Instytutu w opublikowanym materiale filmowym.

Nauczyciele, dyrektorzy i prowadzący polskie szkoły za granicą z niecierpliwością czekają na informację dotyczącą dofinansowania ich działalności edukacyjnej w roku 2024. Związane z tym pytania wpływają do Instytutu Kolbego oraz pojawiają się na spotkaniach dyrekcji z przedstawicielami Polonii.

Wiele działających za granicą polskich placówek edukacyjnych, w ramach zawieranych w zeszłym roku umów z operatorami, liczyło na wsparcie finansowe również w 2024 roku. Z kolei umowy Instytutu Kolbego z operatorami warunkowały takie wsparcie, przede wszystkim, poprawnym rozliczeniem wydatków w 2023 r. Takie były założenia konkursu ogłoszonego przez Instytut w kwietniu 2023 r. pod nazwą „Wspieranie edukacji polonijnej i polskiej poza granicami Polski 2023”.

Więcej w materiale filmowym:

https://youtu.be/rBT5jkLTX8Y

Mamy nadzieję, że taka, nowa dla Instytutu Kolbego forma komunikacji z Państwem, spotka się z pozytywnym przyjęciem i pozwoli na sprawniejszą wymianę informacji.
NOWOŚCI W INSTYTUCIE - ARCHIWUM
PORTAL IRJP WYŚWIETLONO 1398403 RAZY×